28 lipca 2017

O studiach

DLA KOGO?

Studia podyplomowe NOWOCZESNE TECHNIKI KOMPUTEROWE W PROJEKTOWANIU przeznaczone dla osób, które chcą uaktualnić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zastosowań komputerowych systemów wspomagających prace inżynierskie.

Zapraszamy zarówno projektantów, konstruktorów, pracowników zajmujących się eksploatacją maszyn, jak również wszystkich tych, którzy pragną rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami komputerowymi do twórczego rozwiązywania problemów inżynierskich.

DLACZEGO WARTO?

Aktualne oferty pracy dla specjalistów inżynierów wymagają od kandydatów umiejętności praktycznego wykorzystania systemów oprogramowania inżynierskiego w rozwiązywaniu zagadnień projektowania, prezentacji produktu, obliczeń konstrukcyjnych, planowania wytwarzania. Rynek pracy wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności oraz pogłębiania wiedzy. Sposobem na to jest rozpoczęcie studiów podyplomowych NOWOCZESNE TECHNIKI KOMPUTEROWE W PROJEKTOWANIU.

Zajęcia dydaktyczne na naszych studiach podyplomowych prowadzą nauczyciele akademiccy specjalizujący się w dziedzinach zgodnych z tematyką studium. Do prowadzenia zajęć projektowych zapraszani są również inżynierowie z przemysłu, praktycy z dużym doświadczeniem w dziedzinie zastosowania komputerowych systemów inżynierskich.

ORGANIZACJA STUDIÓW

Studia trwają dwa semestry.  Zajęcia odbywają się w piątki od 16:00 do 20:50 oraz w soboty od 8:00 do 18:20.
Program przewiduje 204 godzin zajęć:

  • 94 ćwiczeń laboratoryjnych,
  • 70 zajęć projektowych,
  • 40 godzin wykładów.

Zaplanowano dużą ilość zajęć w formie indywidualnej pracy na stanowisku komputerowym, co pozwala na poznanie profesjonalnych narzędzi oraz nabycie umiejętności praktycznych.

POZNAJ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM STUDIÓW

Absolwenci otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych wydawane przez Rektora Politechniki Poznańskiej zgodne ze wzorem ustalonym rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

OPŁATY ZA STUDIA

Całkowity koszt uczestnictwa wynosi  5200 zł.
Możliwe jest rozłożenie opłaty na dwie raty płatne przed rozpoczęciem każdego semestru.